Deniz Dinginliğini Yaşam Alanınıza Taşımanın Yolu: Nautical

Dalgaların sesi, rıhtımın rüzgarı…


Evlere yaz esintisini getiren bu stille bloğa da yazı getirmeye ne dersiniz?

Nautical stile denizci stili de diyebiliriz. Bu stille plajdan ilham alınan aksesuarlar ve doğal materyaller yardımıyla dalgaların sesini yaşam alanınıza getirebilirsiniz.

Nautical stilde bir mekan tasarlarken gemiler, çapalar, deniz canlıları gibi karakteristik deniz materyalleri en büyük yardımcınız olacaktır.
Gelin hep beraber bu stili inceleyelim;


Mavi-beyaz renk şeması, denizi ve denizciliği andırdığı için bu ikilinin oluşturduğu desenler evinizin tasarımına büyük katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla nautical stilde bu deseni halılarınızda, mobilyanızda ve birçok aksesuarınızda kullanabilirsiniz.


Halatlar, denizciliğin can damarlarından biridir. Bu yüzden evinizde halattan yapılmış aksesuarlara da yer verebilirsiniz. Fotoğrafta da görüldüğü üzere halatlar; bir sarkıt lambaya, bir vazoya hatta bir halıya can verebilir.
Kıyı bölgelerinin nemli ve sıcak havası tekne ve rıhtımlardaki ahşaplara yıpranmış bir görünüm kazandırır. Yaşam alanlarında da eskitilmiş ahşap kullanımı denizciliği anımsatır. Siz de ahşap duvar üzerine asacağınız denizi ve denizciliği hatırlatan materyallerle bu görünümü destekleyebilirsiniz.