İçmimarlık Öğrencileri İçin Taktikler Serisi:2


Merhaba.


Sizlere sol tarafta iki adet soru bıraktım. Her seride farklı konuda birkaç soru soracağız. Böylece yazılarımızı daha doğru konular üzerine yazabileceğiz.


Cevaplarınızı bekliyoruz.1.Taktik : CleanUp SketchUp Plugin


SketchUp modellerimiz bazen çalışılamaz hale gelebiliyor.Gereksiz çizgiler, modeller, katmanlar vb. modellerin ağırlaşmasına sebep oluyor.


Bu plugin sayesinde kullanılmayan ögeleri temizleyebilir ve çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz.


Pluginin Özellikleri


+Tekrarlanan bileşen isimlerini düzenler.

+Kullanılmayan ögeleri temizler.

+Gizli geometrileri siler.

+Tekrarlanan yüzeyleri siler.

+Boşta duran çizgileri siler.

+Kenar çizgi materyallerini temizler.

+Ayrık çizgileri tamir eder.


Plugini İndirmek İçin Tıklayın 

2.Taktik: Renk Kartelası


Tasarım yaparken renklerin uyumlu olmasında zorlanabiliyoruz veya hangi renkleri kullanacağımızı bilemiyoruz. COLOR-HEX sitesi sayesinde hazır renk kartelalarını seçebilir, bu renk kartelasındaki renk kodlarıyla paftalarınızda bu renkleri kullanabilirsiniz.


https://www.color-hex.com/color-palettes/
 


3.Taktik: Behance Seni Bekliyor


Dijital portfolyo paylaşım sitesi olan Behance bünyesinde dijital sanatlardan bir çok sanatçıyı barındırmaktadır.Olağanüstü tasarımların yer aldığı Behance'da sizde çalışmalarınızı yükleyebilir ve kendinize dijital bir portfolyo oluşturabilirsiniz.


İçmimari kategorisinde binlerce kullanıcının yaptığı render çalışmalarını, paftaları, iç mekan tasarımlarını inceleyebilirsiniz.Şuana kadar kullandığım sitelerden en başarılı çalışmaların olduğu site Behance tartışmasız.<