top of page

İçmimarlara YouTube Kanalı Önerileri

Merhaba arkadaşlar

Sosyal medyada çok fazla ilham alabileceğimiz içerik var. İlham almak istediğimizde, zaman zaman bir şeyler okumayı tercih ederken kimi zaman da bir şeyler izliyoruz. Bugünkü yazımızda size Youtube'da başarılı işler yapan iç mekan tasarımı kanallarından bahsedeceğiz. Eğer henüz keşfetmediyseniz, bugün bizce tam da zamanı. Birbirinden eğlenceli ve başarılı kanalları sizler için derledik.


Mimar Eric Reinholdt’un kişisel tecrübelerinden yola çıkarak öğrencilere ve profesyonellere verdiği tavsiyeleri izliyoruz bu kanalda, tasarım süreçleri, çizimler, workshoplar, portfolyo tasarımı, kendi proje tasarımlarını özgün anlatım tarzıyla takipçileriyle buluşturuyor. Bir profesyonelden tavsiye alırcasına izleyeceğinize eminim.


Creative Weirdos başlığıyla ilgimizi çeken Mr. Kate, dönem dönem farklı konseptlerde içeriklerle insanların yaşam alanlarını güzelleştirmeye çalışıyor. Mimari iddiası yok, ama yaşam stili, tasarım, kendin yap projelerinde hayli iddialı! Özellikle ''Under 300 Makeover'' serisine bakmanızı öneririm.
Mimarlık ve tasarım öğrencilerine kısaca taktikler veren Llyan Austria, görselleştirme, sunum, çizim teknikleri, kalemler, maketler, mimari programlar, komutlar gibi konularda espritüel anlatım tarzıyla her cuma günü videolar yayımlıyor.
Kendi elleriyle üreten Cristiana, tam anlamıyla ellerini kirleterek çalışan bir tasarımcı. Genellikle ahşap malzemelerle masalar, dolaplar, tabureler veya küçük diy projeleri yapmakta. Hatta ukulele bile yapmışlığı var :) İşin mutfağına, en sade haline göz atmak için veya yeni başlayanlar için mobilyayı anlamak için izleyebilirsiniz.


Kanadalı kanalımız, İç Tasarım akımlarından oluşturulan mekanlara, birbirinden farklı özellikle ev turlarına bizi çıkarıyor. Mekanlarda son dokunuşları sevenlere, good vibes tadında videolar izlemek isteyenlere..
Kanadalı ödüllü bir içmimar olan Karin Bohn, bir içmimarın hayatını yansıtan zaman zaman kişisel içeriklerde videolar yaparak insanlara ilham oluyor. Kanalında onu şantiyede, ofiste, araba sürerken, sunum yaparken, tatilde kısacası her yerde görebilirsiniz. Blogger tadında İçmimarımızın kanalına göz atabilirsiniz.


Mobil aplikasonundan veya web sitesinden tanıdığımız Houzz Tv'nin youtube kanalında,

dünya çapında ilginç konut tasarımları, yer yer tasarımcıların yer aldığı, insanların hayatlarına dokunan ev hikayeleriyle samimi içerikleriyle Houzz markasını yansıtıyor.Syd ve Shea McGee tarafından Salt Lake City'de kurulan 20'den fazla çalışanı olan bir iç tasarım stüdyosu. Farklı stillerdeki ev turları, tasarım ipuçları, kamera arkası görüntüleriyle sterilize edilmiş iç mekan projeleri içeren bir kanal. Özellikle House to Home serisine bakmanızı öneririm.Architectural Digest, mekanlardan çok içinde yaşayan insanlardan yola çıkan, kullanıcı odaklı biraz da magazinsel bir kanal. Ünlülerin ev turlarını izleyebileceğiniz bu kanalda mekanlara içinde yaşanılan hikayelerle, ev sahiplerinin penceresinden bakabilirsiniz.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı & Mimarlık

Özge KAYA


İnstagramdan takipleşelim! @ozge.dwg


996 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page